بوی خوش جهنم (۵)

0 2,014

تک شاخ رفته بود . من و سانسارام به سمت ایوان کلیسا رفتیم . سانسارام گفت نیزاژو یکی از قدیمی ترین های گروه پیوپله ها است. توضیح داد که پیوپله به گروهی از مردگان برخواسته از گور میباشند که به لشکر بدی ها یا مینوفیره ها نپیوستند .پیوپله ها دارای دو شخصیت هستند که اغلب چهره ی اصلیشان انسان است و چهره ی دوم یا جنگنده یکی از موجودات دیگر که شبیه خصوصیات اخلاقی زمان زنده بودنشان دارد . مینوفیره ها از گوربرخواسته هایی هستند که یک شخصیت دارند .

 

سانسارام گفت که هم پیوپله ها و هم مینوفیره ها نامیرا هستند، مگر اینکه سر از تنشان جدا شود و یا جمجه اش له شود . سانسارام توضیح داد که بر اساس افسانه ها در تاریخی که نزدیک است جنگی بزرگ میان این دو گروه رخ خواهد داد و این جنگ اخرین جنگ بر روی زمین است . یا دیواوومن پیروز میشود و یا پادشاهی ققنوس بر زمین حاکم خواهد شد . پرسیدم ققنوس ؟ رئیس ما یک ققنوس است؟ ساسارام کمی سکوت کرد و بعد گفت در کتاب افسانه آمده است و رئیس ما تک شاخ است. ققنوسی نیست و ما هر شب منتظریم که شاید او سر برسد . گفتم : حالا شاید ققنوس تا آنموقع آمد و جنگ در گرفت . و ما پیروز این میدان شدیم ؟ بعدش چه؟ سانسارام گفت همه ی ما به شکل حیوانهای درونمان خواهیم درآمد و زمین برای یک ملیون سال تنها خواهد شد . پرسیدم و اگر ققنوس نیامد ؟ سانسارام گفت مطمئنن پیروزی هم نخواهد بود ، ما بردگانی خواخیم شد و ارابه های آتش را به حرکت درخواهیم آورد .

من که تحت تاثیر فضای قبرستان کلیسا بودم گفتم : ما پیروز خواهیم شد به امید و یاری خدا که همیشه یاری دهنده ی نیکان است . سانسارام گفت خدا هزار سال است که زمین را رها کرده و دیگر ناظر بر رخداد های روی آن نیست . ما هر شب دعا میکنیم تا رو به ما برگرداند و ما را یاری کند . چند دقیقه ای سکوت  برقرار شد . بعد من سایه ی مادرم را دیدم که از دور قبرستان را نگاه میکند . به سانسارام گفتم که من باید برم .

سانسارام گفت: فردا شب با خانواده ات بیا

بعد به سمت قبرستان رفت و شروع کرد به خواندن دعا برای دریافت لطف خدا

ای پدر ما که در آسمانی، نام تو مقدس باد.

ملکوت تو بیاید. اراده تو چنانکه در آسمان است، بر زمین نیز کرده شود.

نان کفاف ما را امروز به ما بده.

و گناهان ما را ببخش چنانکه ما نیز، آنانکه بر ما گناه کردند را می‌بخشیم.

و ما را در آزمایش میاور، بلکه از شریر رهایی ده.

زیرا ملکوت، قدرت و جلال از آن توست تا ابدالاباد، آمین.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.