مشاهده بشقاب پرنده در ایران – شهریور ۱۳۵۵

0 2,330

گزارش محرمانه آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سی.آی.اِی)
مشاهده بشقاب پرنده در ایران – شهریور ۱۳۵۵

C.I.A Classified U.F.O sighting report in Iran 1976

در سال ۱۹۷۶ بر فراز تهران ؛ سرگرد پرویز جعفری درگیر یک نبرد تن به تن هوایی ( داگفایت ) با شیئی که به اعتقاد او یک یوفو است میگردد. او توسط مقامات عالی رتبه نیروی هوایی شاهنشاهی ایران مورد استنطاق قرار میگیرد ، در حالی که یک سرهنگ نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا USAF و یک مامور ویژه آژانس مرکزی اطلاع آمریکا C.I.A نیز حضور دارند !!!!

پرونده درج شده توسط مامور ویژه آژانس مرکزی اطلاعات ؛ در حال حاضر از طبقه بندی ( محرمانه ) خارج گردیده که توزیع پرونده : به سی.آی.اِی ، نیروی هوایی ، وزارت امور خارجه ، وزارت دفاع و کاخ سفید ، در ایالات متحده ارجاع گردیده است.
این پرونده با این عنوان ثبت گردیده بود :


” گزارش ایران از مشاهده یوفو “

بر اساس این گزارش : در تاریخ ۱۸ سپتامبر ۱۹۷۶ ، از ساعت ۲۳:۰۰ علاوه بر مشاهدات جعفری ، برج مراقبت پایگاه مهر آباد گزارشاتی از طریق ۴ تماس تلفنی توسط ساکنین منطقه شمیرانات در شمال تهران ، که اظهار داشتند شیء غریبی را در آسمان مشاهده کرده اند آگاهی یافته است .
تعدادی یک شیء شبیه به یک پرنده و تعدادی شبیه به یک هلیکوپتر را گزارش کرده اند که در آن لحظه هیچ هلیکوپتر درحال پرواز نبوده است !

شرح گزارش ؛ مشاهدات جعفری را به همراه از دست رفتن مقطعی تجهیزات ناوبری بر این اساس که :
” تمامی ارتباطات و مشاهدات جنگنده اف ۴ زمانی که به محدوده ۴۵ کیلومتری { جنوب غرب } تهران رسید ، از دست رفت ! مورد تائید قرار میدهد.

گزارش تائید میکند دو شیء مجزا مشاهده شده اند که یکی به بزرگی یک بوئینگ ۷۰۷ تانکر و دیگری شیئی که با سرعت سرسام آور به سمت هواپیما در حرکت بود و در آن هنگام که خلبان خود را ناتوان در شلیک موشک ایم-۷ دید بود ، به انجام مانور ” خلاف شتاب جاذبه ” ( Negative g ) برای عبور از آن مبادرت ورزیده است !
در پایانی اسرارآمیز برای این ماجرا شگفت انگیز ، گزارش وزارت دفاع ایالات متحده اظهار میدارد :

روز بعد اکیپی توسط هلیکوپتر به محل فرود/ سقوط شیء نورانی بنابر اظهار شاهدین محلی منتقل شدند تا محدوده را نسبت به وجود هر نوع تشعشع مورد بررسی قرار دهند !!!

جزئیات بیشتر در خصوص این پرونده و جزئیات مکالمات و پرسشهای مطرح گردیده از خلبان ؛ هرگز منتشر نشد !! و یا همچنان محرمانه باقی مانده است !!!!!!!!!!!!!!

مستند ” داگفایت با بشقاب پرنده در آسمان تهران ” تهیه شده در شبکه تلویزیونی History Channel آمریکا ؛ بر روی کانال اختصاصی نشریه اســــلحـــه های بـــرتــــربی نیاز از فیلترشکن و امکان دانلود در میزبان ویدئو آپارت نیز به آدرس ذیل بارگذاری گردیده است :

http://bit.ly/Aparat-UFO

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.