معرفی و دانلود صوتی کتاب دن کیشوت

8 6,118

 

موضوع: ادبیات جهان – رمان – رمان خارجی

نویسنده: میگل دوسروانتس سآودرا

مترجم: محمد قاضی

ناشر: ثالث

نوبت چاپ: هشتم

تعداد صفحات: ۱۴۱۴ صفحه

تیراژ: ۱۱۰۰ نسخه

قطع: رقعی گالینگور

قیمت: ۲۲۰۰۰۰ ریال

معرفی کتاب:

مجموعه دو جلدی به مبلغ ۲۲ هزار تومان می باشد

……………..

“دن‌کیشوت” نوشته ” میگل دوسروانتس ساودرا

. میگل دوسروانتس ساودرا ( ۱۵۴۷ – ۱۶۱۶ ) رمان‌نویس و شاعر اسپانیایی، در نهم اکتبر ۱۵۴۷ میلادی در شهر آلکالا اسپانیا چشم به جهان گشود و شصت و نه سال بعد در بیست و سوم آوریل ۱۶۱۶ در مادرید اسپانیا دیده از جهان فروبست . پدر میگل دوست داشت که فرزندش یک شوالیه سرشناس و نامدار اسپانیایی شود . اما تمایلات و سرکشی‌های میگل باعث شد که درهفده سالگی از دیار خود به ایتالیا بگریزد و چون از ماجراجویی و حادثه‌آفرینی لذت می‌برد به ارتش ایتالیا پیوست و علیه نیروی عثمانی در نبرد شرکت کرد . در همین جنگ بودکه بازوی چپش زخمی شد و تا پایان عمر دیگرنتوانست از این بازو استفاده کند .

 

سروانتس بعد از چهارسال خدمت در ارتش ایتالیا به گردان مبارزان اسپانیا پیوست و از طرف پادشاه به نشان دلیری مفتخر گشت . میگل در حین یک سفر دریایی بدست راهزنان اسیر شد و تا زمانی که آشنایانش از محل اسارت او آگاه گشتند ، پنج سال در اسارت اعراب باقی ماند . در اسپانیا برای گذران امور خود به نگارش داستان دست زد اما چندان موفق نشد تا زمانی که بعلت کسر مبلغ زیادی پول در کار دیوانی به زندان افتاد . سروانتس پس از گذراندن تجربیات مختلف در زندان دست به نگارش کتابی زد که او را از گمنام‌ترین فرد اسپانیا به نام‌آورترین انسان سراسر گیتی مبدل ساخت . او داستان دن کیشوت را نوشت که جلد اول آن به سال ۱۶۰۵ انتشار یافت و شگفت آور اینکه در مدتی بسیار کوتاه چنان مورد استقبال مردم اسپانیا و پرتقال قرارگرفت که نامش بر سرزبان‌ها افتاد . سروانتس در داستان دن‌کیشوت تازیانه انتقاد را برپیکر رجال زمان و همچنین آداب و رسوم ابلهانه روزگار خود که به شوالیه‌گری علاقه وافر داشتند فرود آورد . ۱۰ سال گذشت تا جلد دوم دن کیشوت به دست دوست‌دارانش رسید و با اینکه به سرعت به زبان‌های دیگر ترجمه شد خالقش در عسرت و تندگدستی بسر می‌برد . سروانتس در دن‌کیشوت و با خلق شخصیت‌ همچون آلونزو کیشانو و سانچو پانزا بر اعمال شوالیه‌ها می‌تازد اما آرمان‌ها و ایده‌آل‌های آنان را به باد تمسخر و استهزاء نمی‌گیرد . از طرفی سروانتس با نگارش دن‌کیشوت بسیاری از آداب و رسوم و معتقدات مردم زمان خود را زنده نگاه داشته است و کسی که تا انتها این کتاب را بخواند می‌تواند بوضوح مردم قرن شانزدهم اسپانیا را با تمام رفتار و کردار و تفکرات خود ببیند . سروانتس اعمال سفیهانه قهرمانان خود را به خوبی برای خوانندگان نقاشی می‌کند .

دن کیشوت 2

دن کیشوت بعد از انجیل تنها کتابی است که در سراسر غرب بیش از همه به فروش رفته و تجدید چاپ شده است . سروانتس با نگارش این اثر خود را در زمره نوابغ جاودان عالم درآورده و افتخاری عظیم به زبان و ملت اسپانیان بخشیده است . اما موضوع رمان دون‌کیشوت که در سراسر دنیا علاقه‌مندان خود را دارد چیست :

 

در روستایی واقع در استان مانش واقع در اسپانیا نجیب‌زاده‌ای مسکین و منزوی بنام ” آلونزو کیشانو ” زندگی می‌کرد. او دراتاق مخروبه خود تنها به خواندن کتاب‌های در مورد افسانه‌های قهرمانان رزم‌آور مشغول بود . آلونزو طی ما‌هها چنان در ژرفای ادبیات خیال‌انگیز فرو رفت که رفته رفته خود را در جهان تصورات، سلحشوری توانا و شکست ناپذیر تصور کرد ۰ یک روز زره فرسوده پدربزرگ را بر تن کرد، یابویی نیمه جان سوار شد ، نام خود را دن کیشوت نهاد و برای کمک به رنج‌دیدگان و مبارزه با ظالمان سفرش را آغاز کرد . آلونزو برای اینکه هیچ چیز از شوالیه‌ها که برای کمک به مردم دست به مبارزه و قیام می‌زدند کم نداشته باشد دختر روستایی را بعنوان دلدار خود در نظر گرفت و سانچو پانزای ده‌نشین را که در سفاهت و ابلهی شهره بود بعنوان دستیار خود انتخاب کرد و در وادی سفر گام نهاد. مابقی داستان مواجهه دون کیشوت و دستیار او با واقعیت‌های دنیای بیرونی است که هیچ شباهت ونزدیکی با آرمان‌هایی که دن‌کیشوت و دستیارش در سرمی‌پرورانند ندارد . این مواجه‌ها توسط سروانتس آنچنان استادانه به تصویر کشیده شده است که مخاطب در عین اینکه به حماقت و خام‌اندیشی دن کیشوت می‌خندد ، برای سرنوشت او دل می‌سوزاند و غمگین می‌شود .

 

در یکی از صحنه‌های داستان دن‌کیشوت و دستیارش با دو راهب مفلوک برخورد می‌کنند که در معیت کالسکه حرکت می‌کردند و در کالسکه بانویی نشسته بود . دن‌کیشوت بی‌درنگ به دستیار خود سانچو رو کرده و اعلام می‌کند که این‌بار دشمنان سفاک ، شاهزاده خانمی را به اسارت گرفته‌ و می‌برند و او که رزم‌آوری دلیر است باید شاهزاده خانم را نجات بخشد . نتیجه این حمله دلاورانه به کالسکه این می‌شود که سانچو از بیم کتک‌خوردن به سویی می‌گریزد و دن‌کیشوت نالان به سویی حرکت می‌کند . سانچو پانزا در ادامه داستان بخاطر اشتباهات ارباب خود توسط صاحب یک مسافرخانه به اسارت گرفته‌ می‌شود . صاحب مسافرخانه سانچو را در یک پتو پیچیده و در گوشه‌ای از مسافرخانه بعنوان گروگان نگه می‌دارد . در نبردی دیگر دن کیشوت و سانچو به رمه‌ای که آنان را دشمنان خود تصور می‌کردند حمله می‌کنند . پایان این سلحشوری نیز جز کتک خوردن او و دستیارش نیست .

 

در اواخر داستان دن کیشوت و دستیارش در شهر بارسلون درمیان ساختمان‌های بلند و لنگرگاه‌ها حضور پیدا می‌کنند . در بارسلون دن کیشوت به مبارزه‌ای می‌پردازد و از آن پیروز و فاتح بیرون می‌آید . او در این ایام اطمینان یافته بود که شوالیه‌ای بی‌مانند و رقیب است . سرانجام دون‌کیشوت و دستیارش به روستای خود باز‌می‌گردند . دن کیشوت پس از سفرهای طولانی ، پیر و خسته به بستر مرگ و بیماری می‌افتد . پایان کار دن کیشوت با آن آرمان‌های سلحشورانه‌اش برای خوانندگان این اثر با غم و اندوه همراه است . زیرا خواننده گرچه بر سفاهت و نادانی او بسیار می‌خندد اما در دل همواره او را دوست داشته است زیرا این سلحشور فرتوت مظهر صفا و مهربانی و انسانیت است .

دانلود کتاب صوتی دن کیشوت جلد ۱ http://uploadboy.me/bxn08bwj8dro/donkishod1.zip

دانلود کتاب صوتی دن کیشوت جلد ۲ http://uploadboy.me/8ktev8bwn7sf/donkishod%202.zip

 

8 نظرات
 1. Lnz می گوید

  سلام،

  لینک جلد دوم کتاب کار نمیکنه، لطفن در صورت امکان لینک درست رو برام ایمیل کنید.

  جلد اول که فوق العاده بود، مدتهاس دنبال فایل صوتی ترجمه اقای قاضی بودم.

 2. فروغ می گوید

  تابلوی دن کیشوت
  اثر پابلو پیکاسو
  https://goo.gl/CFgkPz

 3. رضا تقی زاده می گوید

  درود ؛ لینک های دانلود کار نمیکنن لطفا راهنمایی کنید

  1. بهنامترین می گوید

   متاسفانه لینک ها از سرور اپلود بوی حذف شده اند . بررسی میشود در صورت امکان مجدد قرار داده خواهد شد.

 4. رها می گوید

  سلام
  لینک جلو دوم کار نمیکنه، لطفا اصلاح کنید ، تشکر

  1. بهنامترین می گوید

   متاسفانه لینک ها از سرور اپلود بوی حذف شده اند . بررسی میشود در صورت امکان مجدد قرار داده خواهد شد.

 5. محمد می گوید

  سلام . با تشکر از شما.
  کتاب ارزشمندی است. اما متسفانه لینک دوم کار نمی کند. در صورت اصلاح بسیار ممنون خواهم شد.

 6. محمد می گوید

  منتظر لینک جلد دوم هستیم
  خیلی ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.